Спорт


Значення занять фізичною культурою і спортом сьогодні дуже велико і розглядається Харківською обласною адміністрацією в тісному взаємозв’язку з реалізацією національних проектів. Розвиток масового спорту, оздоровча рухова активність населення – загальнонаціональне завдання, яке напряму пов’язане з поліпшенням здоров’я нації, демографічною ситуацією. Залучення населення до занять фізичною культурою і спортом призводить до позитивних гуманітарних і соціально-економічних наслідків для кожної людини, суспільства і держави в цілому.


Харківська область – регіон, в якому завжди велика увага приділялась розвиту фізичної культури і спорту. Спортивні досягнення харківських спортсменів назавжди вписані у світову історію спорту.


2017 РІК - 425 МЕДАЛЕЙ РІЗНОГО ГАТУНКУ
Харківська область посіла
І МІСЦЕ З НЕОЛІМПІЙСЬКИХ ВИДІВ СПОРТУ та
ІІ МІСЦЕ З ОЛІМПІЙСЬКИХ ВИДІВ СПОРТУ


На Харківщині завжди велика увага приділялась дитячо-юнацькому спорту та спорту вищих досягнень. За останні 3 - 4 роки значно збільшилась цікавість до спорту та чисельність людей, що займаються різними формами культури та спорту. Ця позитивна тенденція до активного та здорового способу життя підтримується керівництвом області, а видатні майстри спорту готують майбутніх призерів та рекордсменів Харківщини за різними напрямками спорту.


Певних успіхів досягла область у спорті вищих досягнень. За останні чотири роки 1268 спортсменів входять до складу національних збірних команд України, з них до основного складу 603 спортсмени. У Харківській області підготовлено: Заслужених майстрів спорту України – 47, Майстрів спорту України міжнародного класу – 187, Майстрів спорту України – 1042. На міжнародних змаганнях харківські спортсмени вибороли 1539 медалей різного ґатунку.


За підтримки обласної державної адміністрації значно покращилось фінансування сфери фізичної культури і спорту.
Велику роль у пропагуванні здорового способу життя серед населення відіграють змагання, що проводяться на території області. Так, за останні роки реалізовано ряд міжнародних спортивних проектів. Після трьох років перерви до Харківщини повернулися міжнародні футбольні матчі. Наприкінці 2016 року на стадіоні «Металіст» відбувся міжнародний футбольний матч між командами України та Сербії, також у 2017 році Харків прийняв матч Ліги Європи з футболу «Шахтар» - «Сельта». У травні 2017 року на стадіоні «Металіст» відбувся фінальний матч Кубку України з футболу між командами «Динамо» Київ – «Шахтар» Донецьк, 2 вересня 2017 року  Харків прийняв матч 7-го туру групового етапу кваліфікації на чемпіонат світу -2018, в якому зустрілися збірні команди України та Туреччини, вперше у Харкові відбулися ігри групового етапу та 1/8 фіналу Ліги Чемпіонів УЄФА з футболу.

ЗА ПЕРШІ ПІВРОКУ 2018
ХАРКІВСЬКА ОБЛАСТЬ ОТРИМАЛА
225 МЕДАЛЕЙ РІЗНОГО ГАТУНКУ


Харківська обласна державна адміністрація вживає конкретні заходи, спрямовані на те, щоб кожен мешканець області, особливо у сільській місцевості, мав можливість займатися спортом, вів здоровий спосіб життя, щоб спорт став масовим і видовищним. Робота місцевих органів виконавчої влади проводиться відповідно до завдань Соціальної програми розвитку фізичної культури і спорту, молодіжних ініціатив та формування здорового способу життя у Харківській області. 


З метою залучення всіх категорій населення до занять фізичною культурою і спортом в області, в районах і містах обласного значення, об’єднаних територіальних громадах проводяться різноманітні фізкультурно-спортивні заходи: обласна Спартакіада з видів спорту, масових видів, обласна Спартакіада серед державних службовців, депутатів всіх рівнів серед районів і міст області, а з 2018 року - і серед об’єднаних територіальних громад. Серед учнівської та студентської молоді - змагання за програмою Спартакіади «Спорт протягом життя», серед дітей з обмеженими фізичним можливостями «Повір у себе». Щорічно проводяться масові заходи: марафон «Визволення», «Слобожанська миля», велодень «Олімпійське літо», «Спорт єднає Україну» та багато інших.


Успішно проведено на базі Палацу спорту «Локомотив» ім. Г.Кірпи матч Кубку Федерації з тенісу між національними жіночими збірними Україна – Австралія, ігри Ліги чемпіонів із гандболу, також у березні 2017 року Харків прийняв Кубок світу зі спортивних танців, на високому організаційному рівні проведено чемпіонат Європи з боксу серед чоловіків, в якому прийняли участь спортсмени майже з усіх країн Європи.


У квітні 2018 року до Харкова було доставлено кубки фіналів Ліги чемпіонів з футболу, успішно проведена міжнародна матчева зустріч з боксу, в якій приймали участь спортсмени з 4 країн.


З метою розвитку фізичної культури і спорту, залучення широких верств населення до занять спортом на території Харківської області здійснюється активна робота з розбудови, відновлення та реконструкції спортивної інфраструктури.В проекті обласної соціальної програми розвитку фізичної культури та спорту на період 2019-2023 роки закладені питання щодо створення сприятливих умов для занять спортом, фізкультурно-оздоровчими заняттями серед усіх верств населення, збереження мережі закладів фізичної культури, фізкультурних кадрів,
зміцнення матеріально-спортивної бази.Департамент економіки і міжнарожних відносин

Харківської обласної державної адміністрації