Kharkiv IT Cluster


ПРО НАС

Kharkiv IT Cluster - харківська громадська спілка, яка з 2015 року об’єднує провідні  IT-компанії, місцеву владу та вищі навчальні заклади для впровадження комплексних змін в IT-екосистему міста.

Наша мета: сформувати в Харкові сприятливу для IT-бізнесу середу, просувати місто як провідну IT-локацію, підтримувати IT-community і освіту.

Місія організації - поступова трансформація Харкова в IT-центр міжнародного масштабу.


ІСТОРІЯ

Kharkiv IT Cluster був створений в 2015 році з ініціативи 6 компаній: AltexSoft, Insart, Promodo, Sloboda Studio, Telesens та Videal. Метою об'єднання був пошук спільного вирішення завдань цього періоду: ризики цілісності кордонів Харкова і масовий відтік IT-експертів.

У 2015-2016 році діяльність кластера було сфокусовано переважно на побудові міцного IT-спільноти та міжнародних зв'язках.
Ключові досягнення цього періоду:
 • створення міцної правової та адвокатської практики, яка успішно допомогла захистити місцеві ІТ-компанії
 • створення міцних зв'язків з посольствами для сприяння видалення мітки «risk zone» c Харкова з боку США, Канади
 • нетворкінг IT-спільноти

Протягом 2016 року ризики були добре керовані, тому до 2017 року виникли нові фокуси: привабливість Харкова як інноваційної IT-локації, що активно розвивається, і підтримка розвитку потенціалу.
Ключові досягнення за 2016-2017 роки:
 • запуск освітніх платформ: Kids2IT, Students2IT, Kharkiv IT Unicorns
 • запуск серії професійних заходів IT Talks за темами Legal, Marketing, Finance, HR і бізнес-сніданків
 • запуск професійних сервісів всередині кластера


КЛАСТЕР СЬОГОДНІ

Сьогодні організація налічує 38 учасників і 11 партнерських навчальних закладів. В роботі  Кластера - 34 активних проекти, і кожен напрямок діяльності вже приносять свої результати.

У 2018 року ми продовжуємо працювати над зростанням IT-спільноти та розвитком IT-екосистеми, фокусуючись на освіті, міській інфраструктурі, PR Харкова і Value-Added сервісах для учасників кластера.

Освітній вектор охопив всі вікові категорії - від дітей і до фахівців високого рівня, які продовжують розвиватися професійно.  

Для розвитку інфраструктури міста Кластер співпрацює з місцевою владою щодо втілення концепції розвитку Smart технологiй мiста та областi, а також налагоджуючи комунікацію з аеропортом.

Команда Кластера також працює над зміцненням репутації Харкова як сприятливої і комфортної локації для життя і роботи в IT, випускаючи іміджевi матеріали в регіональних та національних ЗМІ. 

Мiжнародна спiвпраця, юридична та сервiсна підтримка компаній-членів Кластера та спецiальнi проекти надають додатковi можливостi розвитку для компанiй та екосистеми. 


ХАРКІВСЬКЕ IT СЬОГОДНІ

За результатами дослідження харківського ринку IT, який за підтримки Харківського IT Кластеру провела міжнародна консалтингова компанія PricewaterhouseCoopers:

 • в місті працюють близько 450 IT компаній, якi налiчують бiльше 25000 спiвробiтникiв
 • 84% компанiй- невеликі фірми до 80 співробітників
 • Медіана зарплат по Харківській області є на 25% нижчою за середній показник по Україні
 • Ємність харківського IT ринку на 2017 рік становить 803 млн. $, і якщо галузі не заважати розвиватися, до 2025 року вона може вирости у 2 рази, і цей обсяг досягне показника 1.604  млрд. $. При позитивному сценарії і наявності сприятливого клімату до цієї цифри можна додати ще 15%
 • 5 технологiчних закладiв Вищоi освiти з випуском 6000 IT експертiв/рiк


Будемо радi cпiвпрацi та спiльним проектам в сферi розвитку IT екосистеми!

 

Даніелла Ковальова
PR manager/ Kharkiv IT Cluster
+38 ​(068) 2457452
daniella.kovalyova@it-kharkiv.comДепартамент економіки і міжнарожних відносин

Харківської обласної державної адміністрації